rankiniai pientraukiaielektriniai pientraukiainešiojami belaidžiai pientraukiai

Pientraukio pasirinkimo vadovas

Šiuolaikinė rinka siūlo itin platų prekių asortimentą, todėl apsispręsti, kokį pientraukį pasirinkti, gali būti nelengva.
Nesijaudinkite – nesvarbu ar pientraukis reikalingas retkarčiais ar kasdien mūsų parengtas trumpas pientraukio pasirinkimo vadovas, pateiks patarimus, kaip išsirinkti pientraukį, kuris geriausiai atitiks Jūsų ir Jūsų kūdikio poreikius.

Kai laukiatės kūdikio pientraukio pasirinkimas neturėtų būti Jūsų reikiamų įsigyti prekių sąrašo viršuje, kadangi prieš gimstant (ypač pirmajam) Jūsų kūdikiui įprastai įsigyjama daugybė pogimdyvinių bei kūdikio priežiūros prekių, tačiau renkantis pientraukį vertėtų šiek tiek palaukti.

Be abejonės visada svarbu būti pasiruošus, todėl itin pravartu iš anksto susipažinti su pientraukių rūšimis, jų privalumais ir trūkumais, tačiau pientraukį patariame įsigyti tik tada, kai kūdikis jau bus gimęs ir žinosite, kokia yra jūsų žindymo situacija ir kokie yra jūsų reikalavimai.
Kiekviena mama ir kūdikis turi skirtingus poreikius, kurie gali keistis žindymo ir motinos pieno nutraukimo kelionės metu.

 

Kodėl ir kada gali prireikti pientraukio?

Dažnai sulaukiame klausimų kada ir kokiais atvejais pientraukis gali būti nepakeičiamas pagalbininkas Jūsų žindymo kelionėje. Toliau pateiksime keletą pavyzdžių kada pientraukis gali Jums padėti:

  • Pradėjus dirbti ar vykstant į keliones. Jeigu netrukus planuojate grįžti į darbą, palikusi nutraukto pieno galėsite ir toliau maitinti juo mažylį ir taip palaikyti ryšį nebūdama šalia.
  • Norint palikti saugoti kūdikį kitiems, netgi jei ir pati prižiūrėsite kūdikį, nutrauktu motinos pienų kūdikį galės pamaitinti auklė, tėtis ar seneliai;
  • Norint paskatinti pieno gamybą, kai kūdikio apetitas padidėjęs ar sumažėjęs arba kai to nepavyksta to padaryti žindant kūdikį natūraliu būdu. Pientraukis gali ypatingai pasitarnauti kūdikio augimo šuolių metu, kai kūdikiai būna valgesni, tačiau gali pasitaikyti laikotarpių, kai jų apetitas sumažėja, todėl pientraukis gali palengvinti situaciją ir išvengti krūtų pritvinkimo;
  • Siekiant išvengti pieno latakėlių užsikimšimo ar mastito;
  • Pientraukis gali padėti jei kūdikis gimė neišnešiotas. Neišnešioti kūdikiai būna silpni ir dažnai negeba savarankiškai žįsti krūties, nemoka teisingai paimti krūties, todėl juos tenka maitinti nutrauktu pienu;
  • Jei žindymo pradžia nėra sklandi. Pirmosiomis dienomis naujagimis, nemokėdamas taisyklingai paimti krūties, gali stipriai sudirginti, „nugraužti“ spenelius, jie sutrūkinėja, todėl mamai žindymas tampa ypač skausmingas. Tokiu atveju tol, kol speneliai sugis, mažylį galima maitinti nutrauktu pienu;
  • Norint pieno paaukoti donorinio motinos pieno bankui;
  • Kai krūtyse gaminasi per daug pieno. Tačiau tokiu atveju galima nusitraukti (arba rankomis nusispausti) tik truputį pieno, geriausia prieš pat maitinimą, kad nesijaustų tempimas ir nebūtų tokio diskomforto, veržimo ir kad vaikas nespringtų stipria srove tekančiu pienu.
  • Norint nutraukti žindymą ir sumažinti krūtų spaudimą.

Toliau kviečiame apžvelgti rinkoje siūlomų pientraukių asortimentą bei pasigilinti į tai, kuris pientraukis kokioje situacijoje tinka.

Pientraukių rūšys: kokį pientraukį pasirinkti?

Kalbant apie pientraukių veikimo technologiją, galite rinktis iš trijų pagrindinių rūšių, kurių funkcionalumo supratimas padės Jums apsispręsti, kokių savybių galite tikėtis iš kiekvienos rūšies pientraukio.

Paprastai pientraukiai, pagal savo veikimo principą skirstomi į tris rūšis:

  • Rankiniai pientraukiai;
  • Elektriniai pientraukiai;
  • Nešiojami belaidžiai pientraukiai.

Rankiniai pientraukiai

Rankiniai pientraukiai yra sąlyginai pigūs, kompaktiški ir lengvi, puikiai tinkantys kelionių metu bei retam naudojimui. Šios rūšies pientraukis nereikalauja nei elektros lizdo, nei maitinimo elementų. Rankiniai pientraukiai veikia tyliai, todėl motinos pieno nutraukimo procedūrą atliksite diskretiškai, bet kurioje patogioje vietoje ar kūdikio miego metu. Motinos pieno ištraukimo intensyvumą reguliuojate Jūs, todėl motinos pieną galite traukti Jums diskomforto nesukeliančiu greičiu.

Paprastos rankinio pientraukio sudedamųjų dalių dėka išplauti ir sterilizuoti sudedamąsias pientraukio dalis yra labai greita ir nesudėtinga. Rankinio tipo pientraukį patariama naudoti, kai motinos pieną reikalinga nutraukti tik retkarčiais. Rankiniu pientraukiu motinos pienas nutraukiamas lėčiau nei elektriniu.

Rankinio pientraukio privalumai:

  • Lengvas;
  • Kompaktiškas – lengva įsidėti į rankinę keliaujant;
  • Tylus ir paprastas naudoti mechanizmas;
  • Pigesnis už elektrinius pientraukius;
  • Pigi eksploatacija, nereikalauja elektros, baterijų.

Rankinio pientraukio trūkumai:

  • Lėtesnis motinos pieno nutraukimo procesas, lyginant su elektriniu pientraukiu;
  • Nuolatinis motinos pieno ištraukimas ilgainiui gali būti tapti varginantis;
  • Naudojant rankinį pientraukį gali būti sunku įvesti reguliarų motinos pieno ištraukimo ritmą;
  • Galimas traukimas tik iš vienos krūties;
  • Naudojant tam tikrus modelius po kurio laiko gali skaudėti ranką.

Elektriniai pientraukiai

Elektriniai pientraukiai yra puikus pasirinkimas žindančioms mamoms, ypatingai toms, kurios susiduria su tokiomis laktacijos problemomis, kaip mastitas, pieno sąstovis arba dėl tam tikrų aplinkybių apsisprendusioms savo kūdikį dažnai ar nuolat maitinti nutrauktu motinos pienu. Šios rūšies pientraukiai ištraukia motinos pieną žymiai greičiau ir efektyviau lyginant su rankiniu pientraukiu.

Taip pat greitesnis motinos pieno nutraukimas elektrinio pientraukio pagalba yra naudingas jei mažylis yra maitinamas tik iš buteliuko ar tuomet, kai Jūs ilgesniam laikui išeinate iš namų. Elektrinio pientraukio veikimui nereikia atlikti jokių fizinių judesių,  tereikia pritvirtinti pientraukio krūtų gaubtelius ir nuspausti tam tikrą mygtuką. Naudojant elektrinį pientraukį galite atsipalaiduoti.

Elektriniai pientraukiai gali būti viengubi, skirti nutraukti motinos pieną iš vienos krūties bei dvigubi, kurie vienu metu ištraukia motinos pieną iš abiejų krūtų.  Dažnai ar nuolat naudojant viengubą elektrinį pientraukį pastebėta, kad jo veikimas yra ne toks efektyvus, nes iš esmės dvigubai pailgėja laikas, kurį reikia skirti pieno ištraukimui. Tačiau viengubi elektriniai paprastai yra pigesni už dvigubo elektrinio pientraukio modelius.

Elektrinių pientraukių skirstymas

Elektriniai pientraukiai taip pat skirstomi į du pogrupius: veikiantys nuo elektros lizdo, bei turinčius įkraunamą bateriją. Svarbu atkreipti dėmesį  į Jūsų bei mažylio aktyvumą, pasirinkus elektrinį pientraukį. Naudojant veikiantį nuo elektros lizdo pientraukį gali tapti nepatogu naudoti. Tai gali sukelti priklausomybės jausmą motinos pieno nutraukimo metu. Tačiau pientraukio galingumui dažnu atveju kokio tipo, t.y. įkraunamas ar veikiantis nuo elektros lizdo, įtakos neturi. Taipogi veikiančio nuo elektros lizdo pientraukio privalumą galima įvardinti žemesnę kainą.

Elektrinio pientraukio galingumas yra svarbus pientraukio kokybės rodiklis, įtakojantis tiek proceso trukmę, tiek pojūčius jo metu. Didžiausias galingo pientraukio motinos pieno ištraukimo (vakuumo) lygis viršija daugumos pieną traukiančių motinų komforto zoną. Taigi jeigu didžiausias pientraukio vakuumo lygis yra 350 mmHg, dauguma pieną traukiančių mamų vis tiek dažniausiai naudos pientraukį 150-200 mmHg ribose. Nepriklausomai nuo to ar jūsų turimas pientraukis gali pasiekti 250 ar 350 mmHg maksimalų motinos pieno ištraukimo (vakuumo) lygį.

Elektrinių pientraukių privalumai:

  • Galimas motinos pieno traukimas iš vienos ar dviejų krūtų vienu metu;
  • Efektyviai ir greitai ištraukia motinos pieną;
  • Kai kurių prekės ženklų pientraukiai turi įkraunamas baterijas;
  • Funkcionalūs, dauguma elektrinių pientraukių turi įvairių nustatymų, kad atitiktų skirtingus poreikius;
  • Galingi pientraukiai gali padėti sprendžiant tokias bėdas kaip mastitas, pieno sąstovis.

Elektrinių pientraukių trūkumai:

  • Brangesni nei rankiniai pientraukiai;
  • Kartais veikia garsiai;
  • Turi daug dalių, kurios gali būti sunkiai sterilizuojamos;
  • Gali būti nepatogu transportuoti, tačiau rinkoje yra ir lengvai transportuojamų bei kompaktiškų elektrinių pientraukių modelių;
  • Kad veiktų arba būtų įkrautas reikia elektros energijos (priklausomai nuo modelio);
  • Keičiamos pientraukio dalys gali būti brangios.

Nešiojami belaidžiai pientraukiai

Nešiojami belaidžiai pientraukiai pastaraisiais metais vis labiau populiarėja, pažangiųjų technologijų dėka mamos gali būti laisvos ir aktyvios motinos pieno nutraukimo proceso metu. Tokio tipo pientraukiai yra patrauklūs, nes yra nešiojami ir leidžia atlikti daugybę darbų. Jie leis skirti dėmesio paaugusiam ir judriam mažyliui arba trauktis motinos pieną keliaujant. Mamai, kuriai vienu metu reikia atlikti kelis darbus, belaidis pientraukis suteiks tokią galimybę. Belaidžio pientraukio dėka mamos pienas kūdikiui tampa prieinamas visur, kur kitu anksčiau tai būtų neįmanoma.

Nešiojami belaidžiai pientraukiai taip pat gali būti naudingi dirbančioms mamoms. Jie gali būti diskretiškai naudojami, bet kurioje viešoje vietoje, kur nėra prieigos prie elektros lizdo. Šie pientraukiai ypač naudingi tuomet kai dirbate darbą, kuriame negalite lengvai padaryti pertraukos. O pieną vis tik reikia išsitraukti. Belaidžiai pientraukiai gali būti naudingi ir namuose, namų ruošos darbus dirbančioms ar maistą gaminančioms mamoms, ypač toms, kurios turi vyresnių vaikų. Motinos pieną galite trauktis vesdamos vyresnius vaikus į mokyklą, rūpindamosios namų ūkiu ar tiesiog taupydamos savo laiką.

Nešiojamų belaidžių elektrinių pientraukių privalumai:

  • Lengva naudoti ir valyti, kadangi nešiojamą pientraukį paprastai sudaro tik kelios dalys;
  • Nešiojamą pientraukį galima dėvėti bet kurioje liemenėlėje po drabužiais;
  • Paprasta atlikti kasdieninius darbus ir išlikti aktyvia visos dienos metu;
  • Papratai veikia ženkliai tyliau nei elektriniai pientraukiai.

Nešiojamų belaidžių pientraukių trūkumai:

  • Nešiojami pientraukių kaina gali būti pakankamai aukšta;
  • Gali būti per maža pieno surinkimo talpa;
  • Daugumoje  modelių yra automatinio išsijungimo apsaugos funkcija;
  • Galite traukti motinos pieną tik tiesiai į motinos pieno surinkimo talpą, o ne į pieno surinkimo puodelius;
  • Pientraukio indikacinės lemputės gali būti matomos po drabužiais.

Dažniausiai užduodami klausimai D.U.K.

Ar pientraukio naudojimas yra skausmingas?

Pientraukio naudojimas nėra skausmingas, labai svarbu yra tinkamai parinktas pientraukio krūties gaubtelio dydis. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pradedant naudoti pientraukį aplink spenelį susidarytų nedidelis oro kiekis, kad jis nebūtų per daug įtrauktas ar per daug laisvas krūties gaubtelio viduje. Spenelis turi laisvai judėti pientraukio krūties gaubtelio viduje. Pirmąsias 10-15 sekundžių galite jaustis šiek tiek nepatogiai, nes speneliai padės temptis. Paskui, pradėjus tekėti pienui, galite jausti dilgčiojimo pojūtį. Tačiau tinkamai pasirinkus pientraukį ir tinkamo dydžio krūties gaubtelius motinos pieno nutraukimo procesas neturėtų sukelti skausmo.

Kaip dažnai reikia nutraukti pieną?

Pirmąsias dvi savaites nuo kūdikio gimimo patariama trauktis motinos pieną kas 2-3 valandas dieną bei  naktį, maždaug 8-10 kartų per parą. Toks motinos pieno traukimo ritmas yra artimas natūraliam kūdikio žindymui krūtimi, taip pat tokiu būdu skatinama nuolatinė motinos pieno gamyba.

Maitinti krūtimi ar naudoti pientraukį?

Maitinimas nutrauktu motinos pienu yra geras pasirinkimas, tačiau reikia suprasti, kad naudojant pientraukį pieno gamyba nebus tokia kaip žindant kūdikį. Tačiau reguliariai nusitraukiant pieną šis procesas būti būti artimas, kaip glaudžiant kūdikį  prie krūties ir natūraliai jį žindant. Motinos pienas yra idealus maistas pirmuosius 6 kūdikio gyvenimo mėnesius, o žindymas teikia naudos tiek mamai tiek ir kūdikiui visą gyvenimą. Ši nauda didėja, kuo ilgiau maitinama krūtimi.

Ar pientraukio naudojimas gali būti kenksmingas?

Itin retai pasitaiko nepageidaujamų organizmo reakcijų, naudojant pientraukius yra galimi krūties audinio sužalojimai, diskomfortas arba medicininės intervencijos poreikis. Krūties audinio pažeidimai paprastai yra reta patologija, pasitaikanti naudojant tiek rankinius tiek ir elektrinius pientraukius.

Ar maitinant nutrauktu motinos pienu užgimsta mamos ir kūdikio ryšys?

Maitinimas nutrauktu motinos pienu turi įtakos motinos ir kūdikio ryšiui. Maitinimas krūtimi yra vienas iš lengviausių ir natūraliausių būdų mamos ir kūdikio ryšiui užmegzti. Tačiau tai nėra vienintelis būdas: prisilietimai, glaudimas, apkabinimai, glamonės, maudynės – viskas, kas susiję su prisilietimais, padeda sukurti ir puoselėti motinos ir vaiko ryšį bei artumą. Kūdikiui augant ryšys stiprėja ir per regos bei klausos pojūčius.

Kiek trunka vienos motinos pieno nutraukimo seansas?

Kai tik prasidės pieno gamyba patariama trauktis motinos pieną mažiausiai 20-30 minučių per kiekvieną nutraukimo seansą arba tol, kol iš krūties nebeišsitrauks pienas.

Kas atsitiks nesuspėsite nusitraukti motinos pieno kas 2-3valandas?

Jei praleidote motinos pieno nutraukimo seansą nereikia jaudintis, nes tai dažnu atveju neturėtų sumažinti Jūsų laktacijos, svarbu tai kiek įmanoma greičiau.

Ar reikia plauti pientraukio sudedamąsias dalis po kiekvieno motinos pieno nutraukimo seanso?

Visas su motinos pienu besiliečiančias pientraukio dalis, kaip buteliukus, vožtuvus ir krūties gaubtelius reikia plauti po kiekvieno naudojimo. Visiškai sterilizuoti pientraukio dalių namuose neįmanoma, net jei jas išvirsite. Tačiau sterilizacija nėra būtina, kad šios dalys būtų saugios ir higieniškos.

Kaip įsigijus naują pientraukį paruošti jį naudojimui?

Pripilkite į puodą tiek vandens, kad apsemtų visas dalis, ir užvirinkite vandenį. Kai vanduo užvirs, įdėkite dalis 10 minučių. Leiskite vandeniui atvėsti ir atsargiai žnyplėmis išimkite dalis iš vandens. Baigę dezinfekuoti padėkite dalis ant švaraus paviršiaus arba rankšluosčio, kad jos išdžiūtų.

Skaitymo laikas: 11 minute

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *