Buteliukų žindukų keitimas – svarbus ir aktualus klausimas, maitinant kūdikį iš buteliuko.

Požymiai, kad atėjo laikas keisti buteliuko žinduką nauju

Dažnai, ne rečiau kaip kas du ar tris mėnesius kruopščiai patikrinkite buteliukų žindukus, ar nėra šių nusidėvėjimo požymių:

  • Motinos pienas arba pieno mišinys teka greita, sraunia srovele. Pienas pro žinduko skylutę turi lašėti tolygiai – jei jis išteka
    pliūpsniais ar greitu srautu, vadinasi buteliuko skylutė tapo per didelė ir žinduką reikia pakeisti.
  • Pakitusi žinduko spalva – tai gali būti ženklas, kad čiulptukas genda.
  • Žinduko sukietėjimas – tai išankstinis žinduko nusidėvėjimo požymis. Norėdami patikrinti žinduko būkle, stipriai patraukite už galiuko. Buteliuko žindukas turėtų atsistatyti į pradinę formą. Jei taip neatsitiko, atėjo metas žinduko keitimui.
  • Žinduko lipnumas – tai gali būti ženklas, kad čiulptuko medžiaga prarado savo savybes.
  • Įtrūkimai, įplyšimai – atitrūkę žinduko gabalėliai gali sukelti pavojų kūdikiui, gali sukelti užspringimą.

Žindukus reikia keisti dažniau, nes silikono ar latekso medžiagos, iš kurių pagamini buteliukų žindukai yra labiau pažeidžiami maitinimo, valymo ir sterilizacijos procesų, todėl greičiau susidėvi.

Kūdikio buteliukų ir žindukų keitimas

Labai svarbu atkreipti dėmesį į kūdikio elgesį, maitinimo trukmę. Jei pastebite šiuo požymius, reikėtų keisti naudojamo žinduko dydį:

  • Pakeiskite žinduką į didesnį jei kūdikiui prireikia daugiau nei 30 minučių, kad išgertų motinos pieną ar pieno mišinį.
  • Kito maitinimo metu atidžiai stebėkite kūdikį. Atkreipkite dėmesį į žinduko čiulpimo dažnumą, ar ilgai užtrunka, kol baigia išgerti pieną.
  • Greitas žinduko čiulpimas, nerimastingumas ir ypač ilgas maitinimo laikas yra dažni požymiai, kad kūdikiui reikia didesnio dydžio buteliuko žinduko.
  • Jei naudojate lėtos tėkmės buteliuko žinduką, pakeiskite jį vidutinio srauto žinduku. Jei jau naudojate vidutinio srauto žinduką, pakeiskite jį į greito srauto buteliuko žinduką.
  • Visada būkite atsargūs pereidami prie didesnio srauto dydžio ir atkreipkite dėmesį jei kūdikis užspringsta pienu, geriant iš buteliuko pienas teka iš kūdikio burnytės. Taip pat jei sunkiai sekasi išlaikyti pieno srautą, po maitinimo kaupiasi dujos bei per greitai (per 5 minutes) išgeria visą pieną iš buteliuko.

Kūdikio buteliukų ir žindukų keitimas

Požymiai, kad atėjo laikas keisti buteliuką

Plastikinius buteliukus rekomenduojama keisti kas 4-6 mėnesius.

Plastikas – tai medžiaga, kurios savybės dažnai naudojant blogėja.

Atlikus medžiagų mokslinius tyrimus, patobulinus gamybos procesus ir atsižvelgus į aplinkosaugos problemas, kasdieniniame gyvenime naudojamas plastikas yra daug geresnės kokybės nei prieš kurį laiką naudotas.

Geresnė kokybė reiškia, kad jie tarnaus ilgiau, o ne tai, kad jie yra apsaugoti nuo susidėvėjimo.

Šiandien buteliukai gaminami be BPA. Bet kuris gaminys, kurio sudėtyje nėra BPA yra toks gaminys, kurio gamyboje nenaudojamas organinis junginys bisfenolis A ir kuris veikiamas slėgio ar temperatūros neišskiria jokių estrogenų aktyvumo (EA) cheminių medžiagų.

Anksčiau daugelyje plastikinių gaminių, taip pat ir kūdikių buteliukuose, plastikinėse lėkštėse, stalo įrankiuose, maisto dėžutėse ir gertuvėse, buvo naudojamas BPA. Nustatyta, kad kūdikiai ir maži vaikai “sugeria” didžiausią neigiamą BPA poveikį. Plaunant buteliukus ir puodelius, sterilizuojant juos karštu vandeniu arba kaitinant, iš plastiko išsiplauna nedidelis kiekis BPA. Tačiau gaminių su BPA naudojimas, ypač kūdikiams yra kenksmingas.

Plastikinius buteliukus reikia keisti kas 4-6 mėnesius. BPA neturintys buteliukai tarnauja apie šešis mėnesius, o po to juos reikėtų išmesti. Jei ant pakuotės yra nurodymai, kiek laiko jie tarnaus, ir jei nurodyta tokia šalinimo data kaip keturi mėnesiai, rekomenduojama jos laikytis. Jei nesate tikri, ar buteliukas yra be BPA, ar jame yra BPA, rekomenduojama buteliuką išmesti po trijų mėnesių.

Tinkama priežiūra gali padidinti butelių saugumą ir ilgaamžiškumą.

Po kiekvieno maitinimo buteliukus ir jų dalis reikia išardyti ir kruopščiai išvalyti. Jei naudojate indaplovę, prieš dėdami buteliukus į indaplovę būtinai juos išplaukite. Jei mieliau plaunate rankomis, buteliukus ir jų dalis plaukite naudodami buteliukų ploviklį ir vandenį.

Venkite ilgai mirkyti buteliukus ar palikti juos kriauklėje, kadangi gali atsirasti pelėsis ar bakterijos.

Buteliukus rekomenduojama džiovinti natūraliai, ore, kad bakterijos ir pelėsis nesidaugintų.

Kai buteliukai išdžiūsta, geriausia juos laikyti saugioje vietoje, pavyzdžiui uždaroje spintelėje

Ilgainiui buteliukus ir dalis reikia pakeisti, net jei kruopščiai prižiūrėjote.

Turėtumėte pakeisti kūdikio buteliuką, jei pastebėjote:

  • Įtrūkimus, atplaišas ar įskilimus – vaikas gali įsipjauti, susižaloti ar kitaip susižeisti. Tai ypač pavojinga, jei naudojate stiklinius buteliukus.
  • Nepamirškite, kad jei naudojate buteliukus su vienkartiniais įdėklais, po kiekvieno naudojimo įdėklą turėtumėte išmesti.
  • Plastiko buteliukus, reikia keisti maždaug kas du/tris  mėnesius, nes medžiaga iš kurių jie yra pagaminti įgauna kvapą, skonį, gali pakisti buteliuko spalva.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *