Nėštumo metu skauda nugarą! Štai kas sukelia sustingimą ir nugaros skausmus nėštumo metu ir kaip galima su jais susidoroti nėštumo laikotarpiu.

Jei nėštumo metu patiriate nugaros skausmą, nesate vienos – nugaros skausmas yra vienas dažniausių simptomų tarp besilaukiančiųjų.

Kas yra nugaros skausmas nėštumo metu?

Nugaros skausmas nėštumo metu paprastai pasireiškia viršutinės ar apatinės nugaros dalies ir klubų skausmais, sustingimu ir skausmu, kuris kartais gali persimesti į kojas ir sėdmenis.

Kada prasideda ir baigiasi nugaros skausmas nėštumo metu?

Deja, nugaros skausmas nėštumo metu gali prasidėti gana anksti. Kai kurios moterys jį patiria pirmąjį nėštumo trimestrą, tačiau daugeliui moterų nugaros skausmai prasideda maždaug 18 savaitę, t.y. antrojo trimestro pradžioje. Šie nugaros skausmai gali išlikti, o kartais ir sustiprėti antrajam trimestrui tęsiantis, o ypač sustiprėti paskutiniame trimestre, iki pat gimdymo (o vėliau šis skausmas gali būti pakeistas pogimdyminiu nugaros skausmu!).

Kas sukelia nugaros skausmą nėštumo metu?

Nėštumo metu moters organizme išsiskiria hormonas relaksinas. Manoma, kad relaksinas yra atsakingas už sąnarių raiščių, laikančių dubens kaulus ir gimdos raumenų atpalaidavimą, tam kad gimdymo metu kūdikis galėtų lengviau praeiti.

Prie to taip pat prisideda ir augančios gimdos svoris, todėl dėl svorio centro pasislinkimo į priekį sutrinka pusiausvyra.

Savo ruožtu apatinė nugaros dalis labiau nei įprastai išlinksta, kad išlaikytų apkrovą, todėl įsitempia raumenys ir dėl to atsiranda sustingimas ir / arba skausmas.

Ar nėščiųjų nugaros skausmas yra tas pats, kas sėdmenų skausmas (išialgija)?

Gali būti. Jei jaučiate aštrų, pulsuojantį skausmą, kuris prasideda nugaroje arba sėdmenyse ir keliauja žemyn kojomis, gali būti, kad jums sėdmenų skausmas kitaip vadinamas išialgija.

Gera žinia apie nugaros skausmą nėštumo metu yra ta, kad jis paprastai būna tiek pat dažnas, kiek ir lengvai pašalinamas. Be to, yra daugybė būdų jam palengvinti, todėl jei vienas sprendimas nepadeda, greičiausiai padės kitas.

Nugaros skausmo gydymas nėštumo metu

Išbandykite šias priemones nėštumo metu nugaros skausmams palengvinti:

Stebėkite savo laikyseną, kai sėdite. Visą dieną sėdint ant kėdės stuburui tenka didesnis krūvis nei bet kada. Namuose ir darbe įsitikinkite, kad kėdės, kurias dažniausiai naudojate, turi gerą atramą – pageidautina, kad jų nugara ir porankiai būtų tiesūs, o pagalvėlė tvirta. Naudokite kojų atramą, kad šiek tiek pakeltumėte kojas, ir nekryžiuokite kojų. Dėl to dubuo gali pasvirti į priekį, o tai dar labiau sustiprins įsitempusius nugaros raumenis.

Darykite pertraukas. Dažniau vaikščiokite arba atsistokite ir išsitieskite, jei įmanoma, bent kartą per valandą. Per ilgai sėdint nugarą gali skaudėti dar labiau. Taip pat stenkitės per ilgai nestovėti. Jei dirbate stovėdamos ant kojų, stenkitės vieną koją padėti ant žemos taburetės, kad sumažintumėte apatinės nugaros dalies spaudimą.

Venkite kelti sunkius krovinius. Jeigu vis tiek privalote, darykite tai lėtai. Stabilizuokite save atsistodamos prasižergę; lenkitės per kelius, o ne per juosmenį; pritūpkite ir kelkite rankomis ir kojomis, o ne nugara. Bet visų geriausia yra vis tiek paprašyti pagalbos!

Nuosekliai didinkite savo kaip nėščiosios svorį. Laipsniškai augant nėščiosios svoriui, nugarai bus lengviau.

Dėvėkite tinkamą avalynę. Labai aukšti kulniukai ir visiškai plokšti bateliai yra netinkami. Specialistai rekomenduoja avėti žemakulnę avalynę su gera arkos atrama, kad jūsų kūnas būtų tinkamai išlygintas. Taip pat galite apsvarstyti ortopedinius batus – specialius batų įdėklus, skirtus raumenims prilaikyti.

Įsigykite kietą čiužinį. Jei jūsų čiužinys nėra tinkamas, nėštumo metu po juo padėkite lentą. Viso kūno nėščiųjų pagalvė (bent 1,5 metro ilgio) taip pat gali padėti rasti stresą mažinančias miego padėtis.

Nėčiosios pagalvė
Nėščiosios pagalvė

Apsvarstykite galimybę įsigyti korsetą, kryžminį atraminį diržą arba pilvo juostą. Šios atraminės juostos, sukurtos specialiai nėščiųjų figūrai, gali padėti nuimti naštą nuo apatinės nugaros dalies.

Negali siekti aukščiau virš jūsų padėtų daiktų. Arba daiktų esančių ant viršutinės lentynos. Tam naudokite žemą, stabilią taburetę, kad papildomai neapkrautumėte nugaros.

Mąstykite pozityviai. Ramiai mąstant, nugara labiau atsipalaiduoja. Taip pat galite išbandyti nėščiųjų jogą, kuri atpalaiduos ir galvą, ir nugarą.

Stiprinkite pilvo raumenis. Atlikite pratimus pilvo preso stiprinimui, kuris savo ruožtu palaiko nugarą. Arba atsisėskite ant mankštos kamuolio ir supkitės pirmyn ir atgal.

Malšinkite skausmą karštais ir šaltais kompresais. Skaudančius raumenis malšinkite dėdamos šaltus kompresus, paskui 15 minučių intervalais – šiltus.

Pasilepinkite šilta vonia. Jei turite pulsuojančią dušo galvutę, panaudokite ją nugaros masažui.

Pasidarykite masažą. Kalbant apie masažą, nueikite į masažo saloną (po pirmojo trimestro ir pas licencijuotą masažuotoją, kuris žino, kad esate nėščia, ir yra apmokytas prenatalinio masažo meno).

Pasikalbėkite su gydytoju. Paklauskite gydytojo apie kineziterapeutus, alternatyviosios medicinos specialistus, pavyzdžiui, akupunktūrininkus ar chiropraktikus, kurie galėtų padėti. Taip pat turėtumėte paskambinti gydytojui, jei jaučiate stiprų nugaros skausmą.


Nėščiųjų pagalvės

MOTHERHOOD maitinimo pagalvė Blue Classics
Žindymo pagalvė MOTHERHOOD Blue Classics

Diržai, korsetai

Tonus Elast palaikantis diržas nėščiosioms Irena
KeaBabies nėščiųjų diržas

Numatoma skaitymo trukmė: 5 minutes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *