Kaip išsirinkti pirmąją automobilinę kėdutę?

Svarbiausi dalykai renkantis pirmąją automobilinę kėdutę

Laukiantis mažylio renkamės tarp gausybės daiktų, kurių prireiks jo priežiūrai. Klausimas “Kaip išsirinkti automobilinę kėdutę?” – kamuoja ne vieną mamą ar tėtį.  Kūdikio automobilinė kėdutė yra vienas svarbiausių pirkinių. Šiame straipsnyje pateiksime aktualią informaciją, kuri padės išsirinkti tinkamą automobilinę kėdutę kūdikiui.

Pradėkime nuo pagrindinių dalykų:

Ar žinojote, kad įstatymai draudžia kūdikiui keliauti automobilyje be automobilinės kėdutės? Draudžiama vežti kūdikį be automobilinės kėdutės, netgi ir pirmosios kelionės metu (iš ligoninės į namus);

Automobilinė kėdutė leis Jums jaustis užtikrintai dėl kūdikio saugumo kelionės metu;

Nerekomenduojama pirkti naudotą automobilinę kėdutę, o pirkti visiškai naują. Taip būsite 100 proc. užtikrinti, kad praeityje automobilinė kėdutė nebuvo deformuota eismo įvykio metu;

Daug paprasčiau automobilinę kėdutę montuoti su ISOFIX baze, nei naudojant saugos diržus;

Taip pat siūlome pirkti vežimėlį, kuris yra suderinamas su Jūsų įsigyta automobiline kėdute. Taip bus daug patogiau ir sutaupysite pinigų. Maxi Cosi gamintojo automobilinės suderinamos su daugelio gamintojų autokėdutėmis, jas galima montuoti specialių adapterių pagalba,  tokiu būdu turėsite išbaigtą ir patogų kelioninį komplektą.

Kokia autokėdutę pasirinkti? Miegantis kūdikis

Kokią automobilinę kėdutę pasirinkti?

Jei planuojate naudoti automobilinę kėdutę ilgai, t.y. nuo 15 mėn. iki 12 metų ir norite universalumo rinkitės „I“ dydžio automobilinę kėdutę, pavyzdžiui, „MAXI COSI Titan I-Size“, „MAXI COSI Kore I-Size“ arba „MAXI COSI Titan“. Šio tipo automobilinės kėdutės auga kartu su mažyliu.

Jei norite didžiausio patogumo, išbandykite “MAXI COSI AxissFix I-Size“, kuri sukasi 360 laipsnių kampu. Šią pirmąją tokio tipo besisukančią automobilinę kėdutę galima naudoti nuo 4 mėn. iki 4 metų, šią kėdutę galima naudoti abejomis kryptimis. O „Maxi Cosi AxissFix“ saugos diržų ir galvos atramos reguliavimas vienu metu užtikrins individualų komfortą.

Jei norite daugiau lankstumo ir jums kėdutės paaugusiems vaikučiams rinkitės tuomet Jums reikia „MAXI COSI Axiss“ kėdutės. Ši kėdutė pasisuka 90 laipsnių kampu, taip palengvindama mažylio įsodinimą.

O jeigu Jums riekia paprastumo ir saugumo tuomet: „MAXI COSI Rodifix Airprotect“ arba „MAXI COSI Tanza

Kaip išsirinkti pirmąją automobilinę kėdutę?

Važiavimo kryptis

Kūdikis yra labiausiai pažeidžiamas eismo dalyvis, todėl reikia ypač kruopščiai parinkti tinkamą kėdutę, taip pat gerai ją pritvirtinti. Naujagimio galvos masė sudaro apie 33 proc. visos jo kūno masės, o suaugusiojo tik 7 proc. viso kūno masės. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad naujagimiai automobilyje būtų vežami nugara (pakaušiu) į važiavimo kryptį Labai dažna tėvų daroma klaida yra ta, kad jie per anksti automobilinę kėdutę pakeičia į tokią, kurioje vaikas sėdi veidu į priekį.

Vaikai iki 105 cm ūgio arba bent 9 mėnesių amžiaus, pagal naujai priimtus saugumo standartus, turi būti vežami tik nugara į važiavimo kryptį. O pagal naujausią saugos reglamentą “I-Size” (R129) rekomenduojama keliauti priešinga kryptimi bent iki 15 mėnesių amžiaus. Kai kurie specialistai netgi pataria vežioti 4 metus, kadangi kūdikio kaklas bus geriau apsaugotas avarijos atveju.

Jūsų pasirinkimo galimybės renkantis pirmąją kūdikio automobilinę kėdutę:

  • Kūdikių automobilinė kėdutė: tinka nuo gimimo iki 13 kg (R44 reglamentas)
  • I-Size kūdikių automobilinė kėdutė: tinka nuo gimimo iki 9-12 mėnesių;
  • Kelių amžiaus grupių automobilinė kėdutė: nuo gimimo iki maždaug 7 metų.
  • Kūdikis gali keliauti į galą atsuktoje konvertuojamoje automobilinėje kėdutėje visą 4 metų laikotarpį

automobilinės kėdutės pasirinkimas

Automobilinių kėdučių montavimo galimybės

Be visų išvardintų dalykų svarbu atkreipti dėmesį, kaip teisingai sumontuoti automobilinę kėdutę automobilyje. Kūdikio automobilinę kėdutę montuokite naudodami ISOFIX pagrindą, tai  yra “Click & Go” sistemą. Arba naudokite automobilio saugos diržą, jei jūsų automobilyje nėra ISOFIX tvirtinimo taškų. Sužinokite daugiau apie ISOFIX ir saugos diržų montavimą, kad suprastumėte, koks sprendimas jums tinkamiausias. Labai dažnai ISOFIX tvirtinimo  taškai  yra automobilyje, tiesiog automobilio savininkai to nežino, nes šie taškai yra paslėpti tarp sėdynių.

Renkantis automobilinę kėdutę reikia atsižvelgti į daugybę dalykų. Jau radote jūsų poreikius atitinkantį gaminį? O gal tiesiog vis dar abejojate? Peržvelkite mūsų “Maxi-Cosi” automobilines kėdutes ir sužinokite, kuris modelis geriausiai tinka jūsų šeimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *